SpäťÚvod / Plastové okná / Bezpečnostné sklá

Bezpečnostné sklá

Bezpečnostné sklá
Pri rozbití sklenenej výplne plastového okna, dverí alebo inej sklenenej plochy, hrozí vážne poranenie osôb v dôsledku rozbitého skla. Vyrábajú sa preto tzv. bezpečnostné sklá, ktoré majú za úlohu chrániť pred ostrými  črepinami a pred vniknutím do objektu.  Sú vyrábané plošným spojením viacerých vrstiev skla s vrstvami polyvinylbutyralovej fólie, pričom úroveň ochrany závisí od počtu a hrúbky týchto vrstiev. Ak dôjde k rozbitiu skla, ulomené kusy zadržiava fólia, ktorá vyniká svojou pevnosťou, adhéznosťou a elasticitou. 
 
Bezpečnostné sklá sa používajú pre ochranu osôb a majetku najmä ako:
  • výplne okien a vchodových dverí
  • výplne zábradlí
  • sklenené podlahy
  • výplne dverí v miestnostiach, kde sa zdržiavajú deti
  • zasklenie výkladov
  • autosklá a pod.
 
Delíme ich do tzv. bezpečnostných tried:
  • O1, O2 – bežne používané, zabraňujú zraneniu v prípade rozbitia
  • P1 - P8 – zvyšujú bezpečnosť počnúc od bežných rodinných domov až po zlatníctva a banky
 
Pri týchto sklách sa prihliada nielen na bezpečnosť, ale aj na dizajn a tepelnú izoláciu, preto každá seriózna firma, zaoberajúca sa výrobou okien, má vo svojom portfóliu aj možnosť vybrať si bezpečnostné sklo vo viacerých farebných odtieňoch, či dizajnoch. Samozrejmosťou by mala byť aj možnosť zvoliť si izolačné trojsklo so zvýšenou bezpečnosťou, najmä ak ide o okná alebo vchodové dvere. 

Dopytový formulár

Ak potrebujete pomôcť s výberom plastových a hliníkových okien a dverí, poradiť seriózneho dodávateľa alebo profesionálnu realizačnú firmu, napíšte nám a my vám radi a ochotne poradíme.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné
 
Okenné kovanie Winkhaus

Okenné kovanie Winkhaus

Spoločnosť Winkhaus prináša inteligentné a inovatívne riešenia v oblasti bezpečnostného kovania nielen pre okná a dvere. Celoobvodové okenné kovanie Winkhaus zaisťuje bezpečnosť otvorových výplní s požiadavkami bezpečnostných noriem. Neustále...