SpäťÚvod / Plastové okná / Okenné kovanie Winkhaus

Okenné kovanie Winkhaus

Okenné kovanie Winkhaus

Spoločnosť Winkhaus prináša inteligentné a inovatívne riešenia v oblasti bezpečnostného kovania nielen pre okná a dvere. Celoobvodové okenné kovanie Winkhaus zaisťuje bezpečnosť otvorových výplní s požiadavkami bezpečnostných noriem. Neustále vyvíja techniku kovaní a špecializovaným výrobcom okien a dverí dodáva:

  • kovania pre otváravé, sklopné a otváravo-sklopné okná
  • kovania pre posuvné okná a dvere
  • riadiace a kontrolné systémy uzatvárania okien
  • kovania pre vchodové dvere
  • systémy bezpečnostného uzamykania dverí
  • bezpečnostné systémy únikových dverí
     

Ideálnym mechanickým zabezpečovacím prvkom okien je tzv. bezpečnostný hríbik (hríbovitý čapový uzáver). V novom prevedení má osemhranový prierez s excentricky umiestnenou hlavou. Jednoduchým otočením do pozície otvorené je možné podobne, ako u vývojovo staršieho patentovaného typu mimostredového valčeka, pootočením upraviť požadovaný prítlak krídla do rámu.

Bezpečnostné prvky (podľa normy uzávery) musia byť umiestnené v jasne definovaných miestach. Dôležitá je napríklad pozícia hneď za výklopnými „nožnicami“ v hornom rohu krídla. Bezpečnejšou variantou je použitie aktívnych zabezpečovacích prvkov – komponentov kovaní kompatibilných so systémom alarmu objektu. 

Winkaus vyrába rôzne špeciálne varianty kovaní, napríklad kovanie autoPilot prináša jedinečné riešenie osemhranného hríbika, ktoré zabezpečuje bezpečnosť podľa noriem ENV 1627-1630, activPilot Comfort ponúka bezpečné celoobvodové vetranie 6mm širokou špárou, activPilot Select je zaujímavý tým, že všetky prvky kovania sú skryté alebo duoPort SK je pre zmenu určený pre posuvné okná a dvere.

Súbory na stiahnutie
Stiahnuť (0 kB)

Dopytový formulár

Ak potrebujete pomôcť s výberom plastových a hliníkových okien a dverí, poradiť seriózneho dodávateľa alebo profesionálnu realizačnú firmu, napíšte nám a my vám radi a ochotne poradíme.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné
 
Technické parametre okien

Technické parametre okien

Všetky plastové okná na trhu musia spĺňať určité parametre, ktoré určujú ich ďalšie použitie v konkrétnej stavbe. Základné vlastnosti prievzdušnosť, vodotesnosť, vodotesnosť, odolnosť proti zaťaženiu vetrom - tieto vlastnosti sa...