SpäťÚvod / Hliníkové okná / Výhody hliníkových okien

Výhody hliníkových okien

Výhody hliníkových okien
Rozhodujete sa, aké okná dáte do Vášho nového domu? Hľadáte v nich spoľahlivosť, eleganciu, dobré izolačné vlastnosti s minimálnou údržbou a maximálnou životnosťou? Predstavíme Vám výhody materiálu, ktorý je moderným trendom a má mnoho pozitívnych vlastností. Reč je o hliníku. Je to elegantný, aj keď navonok chladno pôsobiaci materiál, no zaručuje najvyššiu kvalitu kovových okien. Jeho výhody vysoko prevyšujú nevýhody. 
 

Odolnosť, pevnosť a životnosť

 
Hliníkové okno sa vyznačuje mimoriadnou odolnosťou a pevnosťou. Preto je jeho profil vhodný aj pre veľké presklené plochy, výklady, zimné záhrady a pod. Hliníkový profil odoláva aj veľkým zaťaženiam, ohňu a takmer vôbec sa nedeformuje. U drevených aj plastových okien táto skvelá vlastnosť absentuje. Čo sa týka životnosti, ani v tom nieje hliníkovým oknám čo vytknúť. Vydržia 80 a viac rokov a sú aj šetrné k životnému prostrediu, nakoľko neobsahujú ťažké kovy ani žiadne iné nebezpečné látky.
 

Hliníkové okná vždy znamenalo moderný dizajn

 
Hliníkový profil sa vyrába špecifickým spôsobom pri teplote 480 až 590 ° C. Vznikajú pritom rôzne tvary prierezu, čo sa dá aktuálne prispôsobiť moderným trendom.
 
Hliníkové profily sú vhodné na otváracie, posuvné, vyklápacie okná aj dvere a takisto na ich kombinovanie. Farebná škála prevedení hliníkových okien je oveľa pestrejšia ako u plastových, či drevených. Aj ten najnáročnejší zákazník si pri ich výbere určite príde na svoje.
Výhody hliníkových okien

Tepelno-izolačné vlastnosti

 
Čo sa týka tepelno-izolačných vlastností hliníkových okien, podobne ako u plastových okien, závisia od počtu komôr v profile aj jeho stavebnej šírky. Nakoľko je hliník vysoko tepelne vodivý, dôležitý je aj  spôsob prerušenia tepelného mosta. Hliníkové profily sa preto vypĺňajú polyuretanovou penou alebo sa mosty prerušujú polyamidovými páskami. 
 

Možné kombinácie hliníkových okien s plastovými prvkami

 
Hliník sa dá tiež kombinovať s plastom alebo drevom. Kombinácia s drevom spojí výhodné estetické vlastnosti hliníka s vynikajúcimi materialovými vlastnosťami dreva. Vnútorný drevený profil je ukrytý v hliníkovom plášti. Kombinácia s plastom taktiež prináša mnoho výhod, zvýši  najmä  tepelno-izolačné vlastnosti okna. 
 
Hliníkové okná a ich kombinácie majú jediné negatívum, a tým je ich vyššia cena. Nevyžadujú však žiadnu údržbu, majú dlhú životnosť a preto sa táto investícia naozaj oplatí. 

Dopytový formulár

Ak potrebujete pomôcť s výberom plastových a hliníkových okien a dverí, poradiť seriózneho dodávateľa alebo profesionálnu realizačnú firmu, napíšte nám a my vám radi a ochotne poradíme.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné
 
Životnosť hliníkových okien

Životnosť hliníkových okien

Všetci, ktorí uvažujú o kúpe nových okien a dverí vedia, že cena hliníkových nie je najnižšia. Čo sa ale skrýva za vysokou hodnotou? Niektorí predajcovia sa zhodli, že hliníkové okná sú zbytočným, nepotrebným luxusom a...