SpäťÚvod / Hliníkové okná / Hliníkové okná vynikajú dizajnom

Hliníkové okná vynikajú dizajnom

Hliníkové okná vynikajú dizajnom

Pri výbere okien zvažujeme vlastnosti materiálov, ktoré sú dostupné na našom trhu. Niektoré vynikajú nízkou cenou, iné nižšou hmotnosťou, ďalšie dizajnom a vzhľadom. Pritom netreba zabúdať, že okno je komplex, ktorý posudzujeme ako celok so všetkým, čo obsahuje.

Hliník ako komplex najlepších vlastností

Okrem dreva a plastu je dostupný materiál, ktorého prednosti zďaleka prevyšujú jeho nedostatky. Reč je o hliníku, ktorý okrem nízkej hmotnosti má aj dlhú životnosť a vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom. Hliníkové okná sa objavili na trhu v polovici minulého storočia a stali sa hneď významným konkurentom drevených a neskôr aj plastových okien. Vynikajú dizajnom, ale aj vysokou pevnosťou, konštrukčnou presnosťou a v neposlednom rade aj energetickou úspornosťou.
Keďže v hliníkových oknách sa kĺbia všetky spomínané vlastnosti, môžu sa  vyrábať veľké presklené plochy bez nutnosti použitia výstuží a deliacich priečok. Tieto okná dizajnovo neprekoná žiaden iný materiál, jeho tenký vzhľad vytvára eleganciu, zaručuje prechod maximálneho množstva svetla a podieľa sa na veľkolepom vzhľade mnohých architektonických skvostov. Životnosť hliníkového okna v porovnaní s plastovým alebo dreveným je približne dvojnásobne dlhšia. Odoláva nielen poveternostným, ale aj chemickým a deformačným vplyvom.

Tepelná a zvuková izolácia

Ďalšou pozitívnou vlastnosťou hliníkových okien je zvuková izolácia. Čo sa týka tepelnej izolácie, tá bola v minulosti skôr negatívom, keďže rámy okien v zime premŕzali. V súčasnosti sa však vyrábajú okná, ktoré sú vybavené tzv. prerušením tepelného mosta.
Ide o vloženie nekovového pruhu do profilu okna, čím sa výrazne znižuje tepelná vodivosť. V ponuke nájdete hliníkové okná s izolačným dvojsklom aj trojsklom, systém napr. PONZIO, ALUPROF, ALIPLAST a iné.

Bezúdržbovosť a bezpečnosť

Hliníkové okná vynikajú tiež jednoduchou manipuláciou a ovládaním a vysokou bezpečnosťou a minimálnou údržbou.

Azda jediným negatívom je cena hliníkových okien v porovnaní s inými materiálmi. Je to však investícia, ktorá sa nepochybne vyplatí, keďže pozitíva ďaleko prevyšujú ich nedostatky.
Hliníkovým oknom si môžete vytvoriť vlastný príbeh moderného dizajnu a pohodlia každodenným používaním.  

Dopytový formulár

Ak potrebujete pomôcť s výberom plastových a hliníkových okien a dverí, poradiť seriózneho dodávateľa alebo profesionálnu realizačnú firmu, napíšte nám a my vám radi a ochotne poradíme.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné
 
Prečo si vybrať hliníkové okná?

Prečo si vybrať hliníkové okná?

V súčastnosti sú najčastejšie používanými oknami plastové, drevené a hliníkové okná. Hliníkové okná si získavajú obľubu najmä vďaka ich reprezentatívnemu designu, minimálnej údržbe a takmer neobmedzenej...