SpäťÚvod / Hliníkové okná / Životnosť hliníkových okien

Životnosť hliníkových okien

Životnosť hliníkových okien

Všetci, ktorí uvažujú o kúpe nových okien a dverí vedia, že cena hliníkových nie je najnižšia. Čo sa ale skrýva za vysokou hodnotou? Niektorí predajcovia sa zhodli, že hliníkové okná sú zbytočným, nepotrebným luxusom a všetky ich kvality nie je možné využiť v praxi. No tento názor je už dávno zastaraný. Doba v súčasnosti veľmi rýchlo napreduje, a to, čo sa pred desiatimi rokmi považovalo za nadštandard, je teraz bežnou výbavou. Práve z tohto hľadiska by sme mali vzhliadnuť aj na vyššie uvedený výrok, ktorý hliníkové okná a dvere odsúva na vedľajšiu koľaj.

Jedným z rozhodujúcich kritérií pri výbere okien na vašu stavbu môže byť ich životnosť. Hliníkové okná sľubujú funkčnosť až 80 rokov, ktorá sa môže vďaka správnym prostriedkom na ošetrenie ešte zvýšiť. Pri iných typoch okien je životnosť nižšia z viacerých hľadísk.

Životnosť z hľadiska materiálu

Pod vplyvom klimatických podmienok, ktorým musia okná čeliť bez prestávky, podlieha životnosť zmenám počasia, slnečnému žiareniu, dažďu a vetru. Hliník je pevný materiál, ktorý najlepšie odoláva týmto faktorom a jeho tvar sa nemení v teplotnom intervale od -80 °C až do +100 ° C. Vďaka pevnosti materiálu je hliník považovaný za odolnejší pri záťaži. Drevené a plastové okná môžu pod náporom veľkej váhy modifikovať svoj tvar, čo sa pri kvalitných hliníkových oknách nemôže stať.

Estetická rozmanitosť

Práve vlastnosť pevnosti materiálu ovplyvňuje aj estetickú rôznorodosť hliníkových okien a dverí. Vďaka nej môžete na vašu stavbu nainštalovať aj okná s väčšími rozmermi, ktoré sa využívajú v moderných novostavbách aj v administratívnych budovách alebo s tenším rámom, ak potrebujete viac vnútorného priestoru. Rovnako je možné pohrať sa s estetickým výzorom okien, pretože s hliníkom sa dobre pracuje. Jeho tvárnosť a pevnosť zároveň umožňuje dizajnérovi vytvoriť okno presne podľa predstáv budúceho majiteľa. Farebná škála tiež nie je studená a jednoliata, ako by si mnohí mysleli. Hliníkové okná a dvere môžu byť pokojne pestrofarebné alebo imitujúce drevo.

Moderné a nadčasové

Životnosť tohto druhu okien spočíva aj v ich modernom a nadčasovom vzhľade. Dizajn hliníkových okien sa považuje – a dlho ešte bude považovať – za luxusný. Preto sa pri ich výbere majiteľovi nestane, že by ich menil pod vplyvom nových trendov, ktoré sa na stavebnom trhu objavia. Okná dotvárajú celkový vzhľad stavby a ak sú práve hliníkové, budova získava titul novodobá.

Bezpečnosť a nezničiteľnosť

Výhodou hliníkových okien je ich požiarna odolnosť – v porovnaní s plastovými oknami majú až o 50% vyšší bod topenia. Nezničiteľnosť pevných hliníkových rámov spočíva aj v prirodzene vysokej odolnosti voči vypáčeniu krídla proti rámu, a tým okná chránia majetok aj ľudí. Bez obsahu ťažkých kovov a nečistôt sa hliník nepovažuje za zdroj nebezpečných látok pre človeka. Spomínanú ekologickú vlastnosť si udržiava počas celej životnosti.


 

Dopytový formulár

Ak potrebujete pomôcť s výberom plastových a hliníkových okien a dverí, poradiť seriózneho dodávateľa alebo profesionálnu realizačnú firmu, napíšte nám a my vám radi a ochotne poradíme.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné
 
Prečo si vybrať hliníkové okná?

Prečo si vybrať hliníkové okná?

V súčastnosti sú najčastejšie používanými oknami plastové, drevené a hliníkové okná. Hliníkové okná si získavajú obľubu najmä vďaka ich reprezentatívnemu designu, minimálnej údržbe a takmer neobmedzenej...